NIEDZIELA PALMOWA czyli Męki Pańskiej

28.03.2021 r.

 

18.oo  (niedzielna)  śp. Maria ROGOWSKA (od Przyjaciół)

19.oo  (Neokatechumenat)  o światło Ducha Świętego dla M. Generalnej OP

  7.3o  w int. Natalii (18ur.) dz. – błag. 

  8.4o  godzinki o MB Bolesnej

  9.oo  dziękczynna za wszelkie łaski i z prośbą o dalszą opiekę nad rodziną

10.3o  w int. śp. Agnieszki (Dziecka Utraconego) i jej Rodziców

12.oo  śp. Marian ŻÓŁTAK

15.oo  koronka

17.15  gorzkie żale (transmisja)

18.oo  śp. Zofia PADUCH (greg.)

 Wielki Poniedziałek 

  6.3o  śp. Kazimiera i Szczepan MAKOWSCY (transmisja)

15.oo  koronka

18.oo  śp. Zofia (greg.)

Wielki Wtorek 

  6.3o  śp. Zofia (greg.)

15.oo  koronka

18.oo  śp. Ryszard (transmisja)

Wielka Środa

  6.3o  śp. Zofia (greg.) (transmisja)

15.oo  koronka

18.oo  w int. Marka (30ur.) dz. – błag.; dziękczynna za powrót do zdrowia ks. Janusza i o dalsze łaski; o owocne przeżycie Świąt; za Ojczyznę; o nasze nawrócenie i obronę przed epidemią; za chorujących i przebywających na kwarantannie a także w intencjach, z którymi przyjdziemy na mszę św.

Wielki I Czwartek 

15.oo  koronka

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK: 19.oo Msza św. Wieczerzy Pańskiej w int. kapłanów naszej parafii, powierzając ich Sercu Jezusowemu przez Niepokalane Serce Maryi (transmisja); przeniesienie Jezusa do ciemnicy i adoracja do 24.oo

WIELKI PIĄTEK: obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 r. ż.); od 7.oo cd. adoracji Jezusa w ciemnicy; 9.oo jutrznia (transmisja); posługa sakramentalna w domach; 12.3o godzina czytań (transmisja); 15.oo nowenna do Miłosierdzia Bożego (tekst) i droga krzyżowa (transmisja); 19.oo Liturgia na cześć Męki Pańskiej (transmisja); przeniesienie Jezusa do Grobu i adoracja przez całą noc i dzień do Wigilii Paschalnej

WIELKA SOBOTA: adoracja Jezusa w grobie; 9.oo jutrznia (transmisja); 12.3o godzina czytań (transmisja); błogosławienie pokarmów: 10.oo (transmisja), 10.3o, 11.oo, 11.3o, 12.oo i 18.oo lub w domu; 15.oo nowenna do Miłosierdzia Bożego (transmisja)

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

23.oo WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC (transmisja)

(liturgia światła, słowa, chrzcielna – przynosimy świece i liturgia eucharystyczna zakończona procesją rezurekcyjną)

  9.oo  śp. Józef i ++ z rodz. KAFLÓW 

10.3o  śp. Mieczysław BIZAN (mies.)

12.oo  śp. Wacław LISTOWSKI

13.3o  śp. Florian (transmisja)

15.oo  nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.oo  śp. Maria DAMASZCZYŃSKA (greg.)

 

Serdecznie dziękujemy:

– za życzliwość i modlitewne wsparcie,

– za modlitwę w int. ks. Janusza (opuścił szpital i zażywa rekonwalescencji),

– za chętne włączanie się w msze św.,

– za przedświąteczny porządek w świątyni i wokół niej

– za torby miłosierdzia, za ofiary na dzieła CARITAS i inne.

Informujemy, że w kościele może być 13 osób z zastosowaniem innych rozporządzeń (odstępy 1,5m; maski).

Można dziś złożyć ofiarę na kwiaty do przyozdabiania Bożego Grobu i kościoła.

Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom życzymy wielu łask.

Wykorzystajmy jak najlepiej ten czas szczególnej modlitwy Kościoła, który rozpoczęliśmy dziś. Oprócz zaproszenia na wielkie liturgie i liturgię godzin są listy z propozycjami indywidualnego trwania przy Jezusie „w Ciemnicy” i „w Grobie”. A Kochający Pan niech wszystkim hojnie błogosławi. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Ks. Ignacy Stawarz, proboszcz: 501317141

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.