III Pielgrzymka mężczyzn śladami św. Józefa 21-22.03.2020 rok 

Od siebie  trzeba wymagać najwięcej”-  kard. Stefan Wyszyński

1. Dzień (sobota) – 21.03.2020

W pierwszym dniu planowany jest przyjazd do Wałbrzycha, skąd udamy się – uczestnicząc w Drodze krzyżowej na górę Chełmiec, na której znajduje się wysoki krzyż. Następnie za wstawiennictwem św. Józefa będziemy się modlić o błogosławieństwo w budowie kościoła w parafii MB Częstochowskiej. Późnym popołudniem przybędziemy do Krzeszowa w którym znajduje się barokowe opactwo pocysterskie z bazyliką MB Łaskawej i kościołem pw. św. Józefa. Punktem centralnym tego dnia będzie wieczorna msza św. wg formularza o św. Józefie w kaplicy Sióstr Elżbietanek, u których zaplanowany jest również nocleg.

2. Dzień (niedziela) – 22.03.2020

Drugi dzień rozpoczniemy wspólnymi modlitwami porannymi, po których nastąpi zwiedzanie przy udziale przewodnika Opactwa, a w tym: kościoła pw. św. Józefa,  Mauzoleum Piastów, Bazyliki z Kaplicą Loretańską, Kaplicy św. Magdaleny. W południe drugiego dnia planowany jest przyjazd do parafii pw. św. Jacka w Legnicy, słynącej jako miejsce cudu eucharystycznego sprzed kilku lat. Centralnym punktem tego dnia będzie msza św. w tym świętym miejscu.

W drodze powrotnej planujemy modlitwę koronką pod figurą Jezusa w Świebodzinie. 

Tak jak w poprzednich latach czas w autokarze wypełniony jest wspólną modlitwą, śpiewem i wzajemnymi świadectwami braci. Jest to czas radosnego przebywania w bratnim gronie, w którym nie brakuje również czasu na osobistą refleksję w ciszy. Finalnym elementem naszych pielgrzymkowych wyjazdów jest tradycyjny męski koncert życzeń dedykowany przez uczestników-małżonków naszym żonom, z którymi łączymy się poprzez komórki.

Powrót do Szczecina planowany jest na godz. 18.00, a do Świnoujścia na 20.00.

ZAPRASZAMY !

Prowadzenie duchowe: ks. Ignacy Stawarz – 501-317-141

Logistyka: Adam Szczodry – 506-034-544 (po godz. 16.00)

Zgłoszenia do końca lutego.

Koszt: 250 zł (zaliczka 150), w tym: autokar, nocleg wraz z obiado-kolacją w sobotę i śniadaniem w niedzielę, zwiedzanie z przewodnikiem Opactwa w Krzeszowie.

Kontakt email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta parafii pw. św. Stanisława i św. Bonifacego BM: 89 1240 3914 1111 0000 3088 7673

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.