ŚWIADECTWA Z PIELGRZYMKI PARAFIALNEJ 13 - 17 maja 2019 r.  

 

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołączyć do tej Pielgrzymki. Jesteśmy z Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu ze Szczecina-Płoni, w której ksiądz Ignacy był bardzo króciutko, bo tylko dwa lata. Cieszymy się, że drogi naszej ziemskiej pielgrzymki się spotkały.

Wyruszyliśmy przez Resko, Skrzatusz do Górki Klasztornej gdzie znajduje się najstarsze Sanktuarium w Polsce. Tam to Matka Boża z Dzieciątkiem na ręku w roku 1079 ukazała się pasterzowi. W tym Sanktuarium czcimy Cudowny Obraz Matki Bożej Góreckiej. W miejscu tym znajduje się również studzienka, w której woda z chwilą ukazania się Maryi nabrała cudownych własności. 13.05.1917r. w Fatimie Matka Boża ukazała się dzieciom. Rocznicę tą uczciliśmy poprzez uczestnictwo w procesji do Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej mieszczącej się na terenie tego Sanktuarium. Bardzo się ucieszyliśmy, że mogliśmy wziąć udział w tej procesji, gdyż co miesiąc każdego 13-go, od maja-października jesteśmy na Uroczystościach w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Znajduje się tam pierwsza koronowana w Polsce przez papieża św. Jana Pawła II figura Matki Bożej Fatimskiej. Górka Klasztorna to też miejsce, w którym co roku uczestniczymy w Misterium Męki Pańskiej. 

Włocławek. Tama na Wiśle i męczeńska śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Trudno sobie wyobrazić ile musi być w człowieku zła, aby dokonać tak ohydnego czynu. Ksiądz Jerzy w trudnych dla Polski czasach mówił, że człowiek będzie wolny, tylko wtedy gdy stanie w prawdzie i miłości. Uczył, że należy zło dobrem zwyciężać. Pamiętajmy również w naszych modlitwach o innych kapłanach zamordowanych w wolnej Polsce . 

Płock. Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Jest to miejsce, w którym po raz pierwszy Jezus ukazał się Siostrze Faustynie. Wtedy to otrzymała od Niego polecenie namalowania obrazu z podpisem JEZU UFAM TOBIE. Usłyszała również od Jezusa, aby ustanowiono Święto Bożego Miłosierdzia. 

Broniszewice. Miejsce nam znane i podziwiane. Opieka nad chorymi chłopcami sprawowana przez siostry i osoby świeckie. Można to określić jednym słowem – MIŁOŚĆ. 

Przecudowny Toruń. O tym miejscu można by było dużo pisać. Bogu dziękujemy za ojca Tadeusza Rydzyka i jego dzieła tj. Radio Maryja i Telewizja Trwam. Wielu ludzi chorych, samotnych i nie tylko może łączyć się w modlitwie. Jakie to piękne…

Kalisz i św. Józef. Obraz na którym przedstawiona jest Święta Rodzina. To tu św. Józef jako wzór ojca prowadzi Jezusa za rękę. Aż ciepło robi się w sercu… 

No i mój ukochany Licheń. W tym miejscu, w ciszy można usłyszeć Boga mówiącego do Nas. Tutaj trzeba by zatrzymać się na dłużej.

Pielgrzymka ta była wspaniale przygotowana:

Ø  przecudowne Msze św., 

Ø  śpiew i modlitwa w czasie podróży i nie tylko, 

Ø  wspólne biesiadowanie przy herbacie i wspaniałych domowych wypiekach, 

Ø  no i niesamowity przejazd „autostradą”, 

Chwalimy Pana za ten czas, który dał nam wspólnie przeżyć.

Janina i Stanisław 

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.