Pielgrzymka do Ziemi Świętej

26.01 – 02.02.2019  

1 dzień (26.01)  Zbiórka w Świnoujściu o godz. 11.00. Przejazd na lotnisko Chopina w Warszawie, przelot do Tel Avivu. Nocleg w Betlejem. 

2 dzień (27.01)  Betlejem (bazylika Narodzenia Jezusa, kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy). Ein Karem (sanktuaria Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jerozolima (instytut pamięci Yad Vashem). Nocleg w Betlejem.

3 dzień (28.01)Cezarea Nadmorska (stanowisko archeologiczne dawnego portu Heroda Wielkiego), Karmel (sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza), Kana Galilejska (sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa), Nazaret (bazylika Zwiastowania i kościół św. Józefa), nocleg w Nazarecie. 

4 dzień (29.01)  Góra Błogosławieństw (sanktuarium upamiętniające Kazanie Jezusa na Górze), Tabgha (sanktuaria rozmnożenia chleba i ryb oraz prymatu św. Piotra), Kafarnaum (park archeologiczny miasta z czasów Pana Jezusa, rejs po Jeziorze Galilejskim).Nocleg w Nazarecie. 

5 dzień (30.01)  Góra Tabor (sanktuarium Przemienienia Pańskiego). Przejazd Doliną Jordanu. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud. Jerycho (Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza). Postój na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h) Betania (nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza). kolacja i nocleg.

6 dzień (31.01)  Jerozolima (Wieczernik, bazylika Zaśnięcia NMP, kościół św. Piotra in Gallicantu, Stare miasto, bazylika Św. Anny, Ecce Homo, ruiny twierdzy Antonia, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Bazylika Grobu Pańskiego, ściana płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem

7 dzień (01.02)  Góra Oliwna (sanktuarium Pater Noster, meczet Wniebowstąpienia, kościół Dominus Flevit, bazylika Agonii w Ogrodzie Oliwnym, Grota Gethsemane, świątynia Grobu Maryi). Stare miasto – czas wolny. Nocleg w Betlejem.

8 dzień (2.02) Powrót do kraju. Wylot z Tel Avivu o godz. 11.25 przylot do Warszawy o godz. 14.25. Planowana godzina powrotu do Świnoujścia około 22.30.  

  

Cena  650 USD + 2100 PLN obejmuje : 

·       Noclegi wraz z wyżywieniem HB  (Śniadania i obiadokolacje, hotele 3*)  

·       Polsko-języcznego pilota/przewodnika

·       Bilet lotniczy na trasie Warszawa – Tel Aviv (bagaż podręczny 8 kg, rejestrowany 23 kg)  

·       Transfery na lotnisko  

·       Transport na miejscu, zgodnie z programem  

·       Ubezpieczenie  

·       Bilety wstępów 

·       Napiwki 50 USD / os 

Cena nie obejmuje napojów do kolacji. Dopłata do pokoju 1 os – 240 USD. Zgłoszenia u księdza Janusza lub Ignacego. 

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.