Przed nami Święte Triduum Paschalne. Do tych zbawczych wydarzeń, uobecnianych w świętej liturgii, przygotowywaliśmy się przez cały wielki post. Jakże inny w tym roku. Mniej obecni w kościele fizycznie, ale za to więcej z najbliższymi. A dzięki mediom duchowo bardziej zjednoczeni z modlącym się Kościołem powszechnym. I tak nam trzeba przeżywać Paschę (Jezusa i moją) ze śmierci do nowego życia. Będzie trudniej ale nie mniej owocnie. Chcemy z naszego kościoła transmitować na żywo sprawowane liturgie i nowennę do Bożego Miłosierdzia, by pozostający w domach mieli łączność ze swoją Wspólnotą. Będą też ogólnopolskie transmisje.

Także w tym roku zachęcamy do adoracji Jezusa w ciemnicy i grobie. By być, przy TYM, KTÓRY JEST. Zasadniczo duchowo, na odległość, przenosząc się myślą, wyobraźnią, sercem do świątyni. Nasz kościół i w tym roku będzie otwarty i Jezus Eucharystyczny do dyspozycji. Można też śmiało poprosić o spowiedź. Poniższe listy przyjmijcie, proszę, jako zaproszenie do pobycia z Nim o konkretnych godzinach. Miłość karmi się ofiarą.

Ks. proboszcz

15.oo – 16.oo

Marynarki Wojennej, Chodorowskiej, Bałtycka

16.oo – 17.oo

Kasprowicza, Konopnickiej, Prusa, Małachowskiego, Sienkiewicza, Ujejskiego, Żeromskiego, Słowackiego

17.oo – 18.oo

19.oo – 20.oo

Chodorowskiej, Bałtycka

20.oo – 21.oo

Kasprowicza, Konopnickiej, Prusa, Małachowskiego,  Sienkiewicza, Ujejskiego, Żeromskiego

Słowackiego

Matejki

23.oo WIGILIA PASCHALNA

Komunia duchowa to akt duchowy, modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem (czy może lepiej: wejście w takie zjednoczenie), jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, ale poza przestrzenią sakramentalną. Zasadniczo komunia duchowa polega na wzbudzeniu w swoim sercu gorącego pragnienia zjednoczenia z Jezusem tak i z takimi samymi skutkami, jak to się dzieje wówczas, gdy przyjmujemy Eucharystię.