XIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

07.07.2019 r.

adoracyjna; witamy alumnów naszego AWSD Łukasza Kolińskiego i Andrzeja Kapuścińskiego

 

19.oo  (sobotni wieczór)  śp. Helena SANECKA (od uczestników pogrzebu)

20.oo  (Neokatechumenat)  

  7.3o  W int. rodzin BANAŚ i STRZĘPEK dz. – błag.

  8.3o  godzinki

  9.oo  śp. Edward KRYGIER (mies.)

10.3o  Za dusze w czyśćcu cierpiące

12.oo  O rychłą kanonizację bł. ks. Anatola ZNAMIROWSKIEGO

15.oo  koronka

18.3o  nieszpory

19.oo  śp. Helena SANECKA (od uczestników pogrzebu)

Poniedziałek  wsp. św. Jana z Dukli prezb.

  6.3o  śp. Helena SANECKA (od uczestników pogrzebu)

15.oo  koronka

19.oo  śp. Elżbieta i Marian ADAMKIEWICZOWIE

Wtorek  

15.oo  koronka

17.3o 18.oo  biuro parafialne

19.oo  śp. Helena SANECKA (od uczestników pogrzebu)

Środa  

  6.3o  śp. Irena ŚWIĄDER

15.oo  koronka

19.oo  W int. osób przyjmujących naszą posługę w domach i ich najbliższych oraz w intencjach, z którymi przyjdziemy na mszę św.

Czwartek  święto św. Benedykta op. Patrona Europy

15.oo  koronka

18.3o  różaniec

19.oo  śp. Helena SANECKA (od uczestników pogrzebu)

Piątek  wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpa i m.

  6.3o  śp. Helena SANECKA (od pracowników spółki CHEMIA RZESZÓW)

15.oo  koronka

19.oo  śp. Anna GAWEŁ (2r.)

Sobota  wsp. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

  9.3o 10.oo  biuro parafialne

10.30   sp. Roman GUTOWSKI - pogrzebowa

15.oo  koronka

17.oo  O łaskę nawrócenia, uwolnienia i uzdrowienia dla grzeszników, kuszonych i opętanych przez demona

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – po raz kolejny gościmy ks. Marka ZOŁOTEŃKIEGO budującego kościół pw. MB Częstochowskiej w Wałbrzychu-Konradowie 

19.oo  (sobotni wieczór)  śp. Helena SANECKA (od pracowników spółki CHEMIA RZESZÓW)

20.oo  (Neokatechumenat)  

  7.3o  śp. Klara KRASIŃSKA (mies.) 

  8.3o  godzinki

  9.oo  O bł. Boże w dziele budowy kościoła w Wałbrzychu

10.3o  śp. Irena ŚWIĄDER (od uczestników pogrzebu)

12.oo  śp. Helena SANECKA (od pracowników spółki CHEMIA RZESZÓW)

15.oo  koronka

18.3o  nieszpory

19.oo  W int. ks. Ignacego dz. – błag. 

 

Składamy gorące podziękowania: 

– za życzliwość i wszelkie modlitwy, 

– za angażowanie się w msze św.,

– za piękno i porządek w naszym kościele,

– za ofiary na misje (7000zł.) i inne składane w ostatnim czasie.

Czasopisma katolickie i album o parafii są na stoliku pod chórem.

Potrzebnych łask życzymy naszym alumnom, Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom. I oby pokój i radość wypełniły nasze serca podczas tej Eucharystii. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Ks. Ignacy Stawarz, proboszcz: 501317141

W niedzielę, 14 lipca br., zapraszamy na Mszę Świętą w intencji śp. bohaterskich lotników litewskich w 86. rocznicę katastrofy podczas lotu przez Atlantyk, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej o godz. 9.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Ciąg dalszy obchodów tej rocznicy będzie miał miejsce w Pszczelniku koło Myśliborza.

W miesiącu lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku grupy wyjdą z Pustkowa (25.07), Świnoujścia (26.07), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy, Polic (28.07, godz. 8.15), skąd pielgrzymi przejdą przez centrum Szczecina (Warszewo, Niebuszewo, Jasne Błonia, Śródmieście, Bazylika św. Jana Chrzciciela) w kierunku Prawobrzeża. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. W kolejnych dniach pielgrzymi wyruszą ze Stargardu, Choszczna, Bierzwnika, aby 13 sierpnia stanąć u Stóp Jasnogórskiej Pani. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni na ile pozwoli czas i siły. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl a także na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.

Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich w Szczecinie zapraszają do modlitwy i oddania hołdu ofiarom rzezi na Wołyniu i Kresach Wschodnich w 76. rocznicę tego ludobójstwa. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 10 i 11 lipca br. w Szczecinie. W środę, 10 lipca, odbędzie się Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00, a w czwartek, 11 lipca, będzie miała miejsce modlitwa o godz. 12.00 przy Krzyżu Wołyńskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.