III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26.01.2014 rok

Módlmy się w intencji Ukrainy, która przeżywa dramatyczne dni, aby ludzie decydujący o losach tego narodu i państwa umieli właściwie rozpoznać i odważnie podjąć rozwiązania zgodne z wolą Bożą.

Niedziela

18.oo (sobota wieczór) + Halina SIEKLICKA (16r.); ++ bracia: Wiesław, Zenon, Henryk, siostra Irena, ojciec Marian; Stanisława i Michał BAŁAJ i ++ z rodz. BAŁAJ i SIEKLICKICH

7.3o + Krystyna (greg) i przez cały tydzień

8.35 Godzinki; 9.oo W int. Krystyny (80ur.) dz. – błag.

10.3o  ++ Mieczysław, Helena, Jerzy

12.oo  chrzest: Kamila Marta CZERNIAK; Jakub SIEMIENIUK; w int. Jerzego (70ur.) oraz Emilki (12ur.) dz. – błag.

18.oo + Genowefa PIEŃKOWSKA (1r.)

Poniedziałek wsp. bł. Jerzego Matulewicza bp.: 6.3o i 9.oo

Wtorek  wsp. św. Tomasza z Akwinu prezb. i dK.  9.oo

Środa 6.3o + Krystyna (greg); 9.oo W int. Jakuba SIEMIENIUKA (po chrzcie) oraz jego najbliższych dz. – błag., oraz w int. innych próśb i podziękowań

Czwartek  8.3o różaniec; 9.oo ++ Maria, Aleksander

Piątek  wsp. św. Jana Bosko prezb. 6.3o Euch.; 8.4o koronka; 9.oo Euch.

I Sobota  6.3o + Krystyna; od 9.oo posługa sakrament. u osób chorych i starszych; 15.3o spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca; 17.oo W int Członkiń Żywego Różańca

Niedziela święto Ofiarowania Pańskiego - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

18.oo (sobota wieczór) ++ Stefania (10r.), Józef ŁAPIŃSCY

7.3o W int. Malwinki (7ur.) dz. – błag.

8.35 Godzinki; 9.oo + Janina KOPCZYŃSKA

10.3o  + Andrzej KWIATKOWSKI (od uczestników pogrzebu)

12.oo ++ Stanisław PIETRZAK; Marianna, Józef CIESIELSCY – akt ofiar. dzieci

18.oo O błogosławieństwo Boże i dobre przygotowanie się do egzaminu dojrzałości dla maturzystów naszej parafii

Serdecznie dziękuję za spotkania kolędowe (wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowy, poczęstunki, ofiary), za angażowanie się w liturgię i dbanie o świątynię.

Od 1 lutego będzie w naszej parafii wikariusz: ks. Janusz Ardowski

Wielu łask życzę Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia.

Niech Wam towarzyszy Słowo i błogosławieństwo Zbawiciela. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Spotkania duszpasterskie (kolęda):

27.01. pon.                   Pułaskiego 1 – 6; Wojska Polskiego 2 18

28.01. wt.                      Matejki (od Wojska Polskiego do Słowackiego)

29.01. śr.                       Małachowskiego; Konopnickiej; Ujejskiego; Żeromskiego; Prusa; Sienkiewicza

30.01. czw.                   Orkana; Słowackiego (od 39 do 14)

31.01. pt.                       ewentualne uzupełnienia

Ks. Ignacy Stawarz, proboszcz: 501317141

Zapraszamy do udziału w sympozjum naukowym: Bł. Jan Paweł II - Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim, które odbędzie się w poniedziałek, 27 stycznia br., na Wydziale Teologicznym US, przy ul. Papieża Pawła VI 2, od 9.00 do 13.30. Szczegółowy program został zamieszczony w gablocie parafialnej. Po sympozjum zapraszamy do uczestnictwa w Uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, która odbędzie się w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy, o godz. 15.00.

W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, w Kościele katolickim obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W przeddzień tego dnia, 1 lutego br., Osoby Konsekrowane, posługujące w naszej Archidiecezji, odnowią złożone przez siebie śluby podczas Uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie o godz. 12.00. Zapraszamy Duchowieństwo, Rodziców i Rodziny Osób Konsekrowanych oraz wszystkich Wiernych do udziału we wspólnej modlitwie.