II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

12.04.2015 rok

(rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „CARITAS dla rodziny” – po mszach św. zbiórka do puszek)

18.oo  (sobota wieczorem) + Stanisław (greg.)

19.oo  (wspólnota Neokatechumenalna)

7.3o  + Stanisław GRANIC (greg.) i przez cały tydzień

9.oo  ++ Pelagia RAPACZYŃSKA (25r.); Józef

10.3o  ++ Ludwik, Jadwiga STEFANIAK

12.oo  + Czesław (20r.); zakończenie zajęć plastycznych dla dzieci

18.oo + ks. Roman WIATROWSKI

6.3o O łaskę wiary i błog. Boże dla Pawła

16.3o zbiórka ministrantów

18.oo

Wtorek

18.oo O Miłosierdzie Boże dla Stanisława oraz błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski da rodziny

19.oo – 19.3o biuro parafialne

6.3o O śmiałe i mężne trwanie przy Bogu dla Artura

18.oo W int. Henryki o pełnię zdrowia oraz innych próśb i podziękowań

17.3o wspólny różaniec

18.oo W int. Genowefy i Henryka BALICKICH (38r. śl.) dz. - błag.

6.3o

17.4o koronka

18.oo + Mariola WÓJCIK (30dz.)

9.3o10.oo biuro parafialne

15.3o spotkanie młodzieży – zapraszamy chętnych

16.oo msza św. ślubna: Kamila KALARUS – Michał PIENIO

17.oo W int. Krystyny i Ryszarda (50r. śl.) dz. - błag.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – rozpoczynamy Tydzień Biblijny.

Po mszach św. będzie okazja złożenia ofiary na pomóc Kościołowi Lwowskiemu, szczególnie WSD we Lwowie-Brzuchowicach

18.oo  (sobota wieczorem)

19.oo  (wspólnota Neokatechumenalna)

7.3o  + Stanisław (greg.)

8.3o  godzinki

9.oo  + Edward (5r.)

10.3o  W int. Tobiasza (13ur.) dz. – błag., szczególnie o dary Ducha Świętego

12.oo  + Teofila ZYCH

18.oo  ++ Rodzice: Maria, Andrzej CHMIELEWSCY

Składamy serdeczne podziękowania:

– za włączanie się w nowennę do Miłosierdzia Bożego,

za troskę o nas i świątynię,

za chętne angażowanie się w liturgię,

– za ofiary na WT US, KUL i inne ostatniego czasu.

Nabywajmy czasopisma katolickie i odwiedzajmy stronę internetową naszej parafii: www.parafiastanboni.swi.pl.

Gorąco zachęcamy do zgłaszania się na naszą parafialną pielgrzymkę 13-14 czerwca do Sióstr w Szczecinie i Myśliborzu. Informacje i zapisy w zakrystii.

W tym tygodniu zakończył swą ziemską wędrówkę Witold Rusakiewicz lat 83 z ul. Moniuszki 9/1. Msza św. pogrzebowa w kościele pw. Bł. M. Kozala w poniedziałek g. 11.00.

Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

Niech Miłosierdzie Boże rozlewa się w naszych sercach, a przez nas ogarnia bliźnich. SZCZĘŚĆ BOŻE! ALLELLUJA!

Ks. Ignacy Stawarz, proboszcz: 501317141

W najbliższą niedzielę, 19 kwietnia, o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Kobieta jest piękna. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach”, która odbędzie się na pl. Wolności od godz. 15.oo w niedziele od 19.04 do 17.05 i prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.

W związku z organizowaną przez Konferencję Episkopatu Polski pielgrzymką duchowieństwa polskiego na obchody 70. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, które odbędą się 29 kwietnia br., Katedralne Biuro Pielgrzymkowe «Santiago» z siedzibą w Szczecinie uprzejmie informuje, że organizuje grupę świeckich pielgrzymów, zapraszając ich do wspólnego udziału w tych uroczystościach. Zapisy osób dokonuje oraz wszelkich informacji udziela Biuro Pielgrzymkowe «Santiago».